GameSultan İle E-pin Alımı ~

Son günlerde bu konu ile ilgili çok mesaj görüyor, PM alıyordum. Bende böyle bir döküman hazırlayayım dedim. İlk önce gamesultan'a üye olmakla başlayalım..

www.gamesultan.com adresine girin ve üste menüden 'Üye Ol ' butonuna tıklayın. Ardından kullanıcı türü soran bir sayfa gelicek karşınıza. Ev oyuncusuysanız Ev Kullanicisi - Oyuncu'yu, Kafe sahibiyseniz Kafe Sahibi - Isletmecisi'ni seçin. Ardından üyelik detaylarınızı girebileceğiniz bir sayfa gelicek. Hepsini doldurun ve lütfen bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol edin. Herşeyden eminseniz 'Gönder ' butonuna tıklayın ve mail kutunuza gidin. Üyeliğinizin onaylandığına dair bir mail gelicek. Ardından www.gamesultan.com adresinden giriş yapın. Burada önemli bir şey var. Sistem o kadar güvenli ki her giriş yaptığınızda mail adresinize farklı bir giriş kodu geliyor. Hesabınız çalınsa bile mail adresinizin şifresini bilmeyen kişi gamesultan üyeliğinize dokunamaz .
"Herşey hazır, giriş yaptım." Ardından e-pin'imizi almak için sipariş verelim. Üyelik İşlemleri menüsünden Yeni Sipariş'e tıklayın. Ardından oyun türünü seçin.(Popmundo) Sonra kaç adet almak istediğinizi yazın (1) ve Ekle butonuna basın. Ardından siparişi tamamlamak için ' Siparişi Tamamla ' ya tıklayın. Ve sipariş verildi!

Şimdi stok onayının geldiğine emin olalım. "Bu nasıl onaylanır? " diyorsanız, siparişi 09:00-24:00 saatleri arasında verdiyseniz otomatik onaylanır. Bu saatlerden farklı bir zamanda verdiyseniz sağ üstten Canlı Destek'e basarak temsilcilerden destek alabilirsiniz.
Stok onayının geldiğini kabul edelim ve işleme devam edelim. "Siparişlerim" deki siparişiniz numarasını bir yere kaydedelim. Siparişimizin yanında ki Ödeme Bildir'e basın ve ödeme şeklini seçin. Biz PTT'yi seçeceğiz. "5465439 SİHİRLİ KULE LTD." Bu adresi bir yere kaydedin. Ardından Pc'mizi kapatıp en yakın PTT bayiisine gidelim.

Ve Ptt'deyiz. :) PTT den ödeme nasıl yapılır?
1- Herhangi bir PTT şubesine gidiniz ve online havale yapmak istediğinizi söyleyiniz.

Gönderen = isim-soyad şeklinde doldurunuz.
Gönderici notu kısmına "siparişlerim" deki siparişiniz numarasını yazınız.
4- formun üstündeki online havale yi işaretleyiniz.
5- Form ile birlikte parayı oradaki vezneye (görevliye) veriniz. İşlem tamamlandı.
6- Son olarak sitemize giriş yaparak siparişlerim e basın, siparişinizin yan sütünündaki ödeme şekli seç tıklayınız,
ödeme metodu olarak PTT yi,
ödemeyi yapan kişinin adını soyadını
ve yatırdığınız rakamı giriniz.
Ve 19 + 1 (Ptt ücreti) = 20 YTL verip, faturayı aldıktan sonra evimize geri dönelim. Siparişimizin yanında ki Ödeme Bildir 'e basın ve PTT'yi seçin.
Gönderen'e Forma yazdığınız ad-soyadı yazın ve ardından 'Tamamla ' butonuna basın. 10 Dakika içinde e-pininiz gelicektir.
10 dakika geçti varsayalım ve mail kutumuza bakalım. E-pin'in alındığı hakkında bir mail gelmiş olucaktır. Ardından gamesultan'a giriş yapın ve siparişlerimden Sipariş Detayı 'na tıklayın.
 Ve Şifreyi kopyalayıp oyunun VIP satın alma bölümüne girelim. VIP satın al'a tıklayın ve Ödemeli Şifreyi Aktive Et bölümüne e-pin şifresini yapıştırın Active diyin ve VIP olup havalı olun. :P
Benden bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hepinize iyi eğlenceler!

ÖNEMLİ NOT:
Kredi kartı gerekmez, yaş sınırı yoktur.Ve 01.01.2009 tarihinden itibaren PTT'den havale yaparken artık KİMLİĞİNİZİ de yanınızda götürülmesi zorunludur.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !